Zero İstanbul Retrospektif
ŞU AN GERÇEKLEŞİYOR
30.04—10.05.2013
İstanbul'un en dikkatli, dinamik, eğlenceli kültür-sanat haritası Zero İstanbul, şehrin nabzını 2009'dan bu yana tutarak bir anlamda eğlence tarihini de kayıt altına alıyor. Modern şehir hayatında kılavuz işlevi görüyor, tercihleriyle, işaret ettikleriyle çıta belirlemeyi sürdürüyor.
İlk olarak 1996'da Milano'da yayınlanan, daha sonra İtalya'nın diğer şehirlerine de yayılan Zero'nun İtalya dışındaki ilk edisyonu olan Zero İstanbul, şehrin hareketli müzik dünyasını, canlı sahnelerini, gece kulüplerini, galerilerini, tiyatro ve sinema salonlarını, restoranları her ay düzenli olarak turluyor ve okurları için nitelikli bir ajanda çıkarıyor. İnsanları buluşturuyor, bir iletişim ağı kuruyor, ev ve iş dışında hep beraber geçirdiğimiz zamanı en iyi, en güzel şekilde yaşamamız için şehrin sokaklarını sürekli arşınlıyor.
İstanbul'daki buluşma noktalarına, kafelere, kulüplere, galerilere her ay düzenli olarak ulaştırılan ve ücretsiz edinilebilen Zero, beşinci yılında da bağımsız, tarafsız, ama ilkelerine bağlı yayınını sürdürüyor. Ve her bir sayısıyla, kentin kültür tarihine canlı bir tanıklık bırakıyor. Burada izleyeceğiniz Zero retrospektifi, nelere güldüğümüzü, hangi kavramlarla düşündüğümüzü, hangi müziklerle dansettiğimizi, nasıl insanlar olduğumuzu gösteren bir ayna gibi de düşünülebilir.
www.zeroistanbul.com